Ультразвукові витратоміри - лічильники    

Ультразвуковий витратомір - лічильник ВЗЛЕТ МР (УРСВ-5хх ц)   

Ультразвуковий витратомір - лічильник ВЗЛЕТ МР (УРСВ-5хх ц)

Ультразвуковий витратомір застосовується для вимірювання витрати, а так само обсягу потоків різних рідин (гарячої, холодної, стічних вод, кислот, лугів, харчових продуктів і т.д.) в одному або декількох (залежить від виконання) трубопроводах перебувають під тиском при різних умовах експлуатації.

Виконання:

 • УРСВ-510 ц - один канал вимірювань;
 • УРСВ-520 ц - два канали вимірів;
 • УРСВ-530 ц - три канали вимірів;
 • УРСВ-540 ц - чотири канали вимірів;
 • УРСВ-522 ц - один канал вимірювань з двопроменевий схемою;
 • УРСВ-542 ц - два канали вимірів з двопроменевий схемою;
 • УРСВ-544 ц - один канал вимірювань з чотирипромінні схемою.
    Дізнатися більше: Ультразвуковий витратомір - лічильник ВЗЛЕТ МР
     
Ультразвуковий витратомір - лічильник ВЗЛЕТ МР (УРСВ-1хх ц)  

Ультразвуковий витратомір - лічильник ВЗЛЕТ МР (УРСВ-1хх ц)

Ультразвуковий витратомір застосовується для вимірювання витрати, а так само обсягу потоків різних рідин (гарячої, холодної, стічних вод, кислот, лугів, харчових продуктів і т.д.) в одному або двох трубопроводах перебувають під тиском при різних умовах експлуатації.
Зберігає всі переваги приладу УРСВ-5хх ц при одночасній оптимізації ціни. Якщо вам не потрібні архіви показань то це ваш вибір.

Виконання:

 • УРСВ-110 ц - один канал вимірювань;
 • УРСВ-120 ц - два канали вимірів;
 • УРСВ-122 ц - один канал вимірювань з двопроменевий схемою.
    Дізнатися більше: Ультразвуковий витратомір - лічильник ВЗЛЕТ МР (УРСВ-1хх ц)
     
Ультразвуковий витратомір - лічильник енергонезалежний ВЗЛЕТ МР (УРСВ-311)  

Ультразвуковий витратомір - лічильник енергонезалежний ВЗЛЕТ МР (УРСВ-311)

Ультразвуковий витратомір застосовується для вимірювання витрати, а так само об'єму потоку гарячої або холодної води в трубопроводі діаметром від DN50 до DN150 включно. Термін роботи приладу від вбудованої батареї не менше чотирьох років.

Виконання по живленню:

 • робота від джерела живлення = 24В з можливістю переходу на акумуляторну батарею у разі відсутності живлення;
 • з вбудованої літієвої батареєю 3,6 В.
    Дізнатися більше: Ультразвуковий витратомір - лічильник ВЗЛЕТ МР (УРСВ-311)
     
ВЗЛЕТ МР (УРСВ-322-ххх)   

Ультразвуковий лічильник - витратомір енергонезалежний ВЗЛЕТ МР (УРСВ-322-ххх)

Застосовується для вимірювання витрати, а так само обсягу потоків холодної та гарячої води і тиску в трубопроводі від DN150 до DN1400 і передачі вимірювальної, настановної, архівної інформації через стільниковий модем або інтерфейс RS-485.

Виконання:

 • без можливості підключення каналу тиску;
 • з можливістю підключення каналу тиску;
 • без системи передачі даних;
 • з системою передачі даних;
 • з живленням від батареї;
 • робота від джерела живлення = 24В.

 

   

Дізнатися більше: Ультразвуковий витратомір - лічильник ВЗЛЕТ МР (УРСВ-322-ххх)

     
Витратомір - лічильник ультразвуковий ВЗЛЕТ РБП (для безнапірних потоків)  

Витратомір - лічильник ультразвуковий ВЗЛЕТ РБП (для безнапірних потоків)

Лічильник ультразвукової застосовується для вимірювання витрати, а так само обсягу і рівня неочищених рідин (у тому числі стічних вод) в безнапірних трубопроводах і каналах, у тому числі, не обладнаних стандартними водозливами і лотками. Може використовуватися в технологічних процесах промислових підприємств, на очисних спорудах, вузлах обліку стічних вод в каналізаційних мережах і т.д.
Вимірювання витрати ґрунтується на одночасному вимірюванні рівня та швидкості потоку з наступним обчисленням витрати. Вимірювання швидкості потоку здійснюється допплерівським методом.

Відносна похибка:

 • ±3,0% при вимірюванні швидкості;
 • ±4,0% при вимірюванні витрати.
    Дізнатися більше: Витратомір - лічильник ультразвуковий ВЗЛЕТ РБП (для безнапірних потоків)
     
ВЗЛЕТ ПР  

Портативний витратомір ультразвуковий ВЗЛЕТ ПР

Портативний ультразвуковий витратомір - лічильник застосовується для вимірювання витрати і об'єму рідини за допомогою накладних датчиків без розтину трубопроводу. Прилад можна використовувати на металевих і пластмасових трубопроводах перебувають під тиском при різних умовах експлуатації в тому числі на трубопроводах з великою кількістю відкладень. Прилад є оптимальним рішенням для завдань аудиту.

Виконання:

 • ВЗЛЕТ ПР - загальнопромислове;
 • ВЗЛЕТ ПР-НГ - для нафтогазового комплексу.

Виведення інформації:

 • на рідкокристалічний графічний індикатор;
 • через частотний вихід;
 • через інтерфейс RS-232.

 

    Дізнатися більше: Лічильник ВЗЛЕТ ПР
     
Товщиномір ультразвуковий ВЗЛЕТ УТ  

Товщиномір ультразвуковий ВЗЛЕТ УТ

Товщиномір ультразвуковий застосовується для вимірювання товщини стінки трубопроводу або інших матеріалів у діапазоні від 1 до 300 мм.

Виконання:

 • товщиномір ультразвуковий ВЗЛЕТ УТ - загальнопромислове;
 • товщиномір ультразвуковий ВЗЛЕТ УТ-М - морозостійке.

Виведення інформації:

 • на рідкокристалічний індикатор;
 • через інтерфейс RS-232.
    Дізнатися більше: Ультразвуковий товщиномір ВЗЛЕТ УТ
     

Додаткове обладнання для стаціонарних ультразвукових витратомірів

Шлюзова камера для вимірювального ділянки трубопроводу     

Шлюзова камера для вимірювального ділянки трубопроводу

На деяких об'єктах водопостачання відсутня можливість зупинити потік для проведення сервісних і профілактичних робіт. Для таких випадків ми пропонуємо використовувати шлюзову камеру яка, дозволяє робити демонтаж і монтаж датчиків ПЕА ультразвукового витратоміра не зупиняючи потік.

   

Дізнатися більше: Шлюзова камера

     
Щит обліку ЩО-1 (2)  

Щит обліку ЩО-1(2) для установки витратоміра - лічильника води

Щит обліку ЩО-1(2) призначений для установки витратоміра - лічильника ВЗЛЕТ МР. Забезпечує захист приладу від короткого замикання і перевантаження в електричній мережі, так само від зовнішніх впливів. Перешкоджає несанкціонованому сторонньому втручанню в роботу приладу.

Виконання:

 • ЩО-1 - щит стандартний;
 • ЩО-2 - щит з функцією терморегуляції.
    Дізнатися більше: Щит обліку ЩО-1(2)
     

Основні характеристики і область застосування ультразвукових витратомірів

Ультразвуковими (акустичними) називаються витратоміри - лічильники, засновані на вимірюванні ефекту, що виникає при проході акустичних коливань через потік вимірюваного середовища і залежного від швидкості потоку. Є ультразвукові витратоміри засновані на переміщенні акустичних коливань потоком контрольованого середовища, а також, витратоміри засновані на ефекті Допплера. Основне поширення набули витратоміри - лічильники, засновані на вимірі різниці часів проходження ультразвукових коливань по потоку і проти потоку вимірюваного середовища. Найчастіше, лічильники ультразвукові використовують для вимірювання об'ємної витрати рідини а не газу, через низький акустичного опору останнього і складності отримання в ньому інтенсивних акустичних коливань.
Ультразвуковий витратомір може бути встановлений на трубопровід номінальним діаметром від 10 до 10000 мм, включно.
Для вимірювання середнього об'ємної витрати чистих рідин застосовують високі частоти ультразвукових коливань, при вимірюванні ж забруднених середовищ частоти акустичних коливань значно знижують з метою запобігання їх розсіяння і поглинання. Для отримання позитивного результату потрібно, щоб довжина хвилі була більш діаметра твердих частинок або бульбашок повітря, якщо такі присутні в рідині. Вводять ультразвукові коливання в потік вимірюваного середовища за допомогою випромінювачів / приймачів акустичних коливань - основних елементів первинних електроакустичних перетворювачів (ПЕА). У свою чергу, ПЕА поділяються на два основних типи: врізні і накладні.
Істотний вплив на точність показань ультразвукових витратомірів - лічильників надає профіль швидкостей потоку середовища. Зондування по хорді сприяє підвищенню точності вимірювання об'ємної витрати, коли воно виконується по двох (двопроменеве зондування) і більш хордам, але при цьому пристрій приладу ускладнюється (виростає ціна приладу). Зондування по декількох хордам (багатопроменевих виконання приладу) доцільно застосовувати для труб великого діаметру або у випадку, коли неможливо забезпечити необхідні довжини прямолінійних ділянок.
Головна область застосування витратомірів - лічильників ультразвукових - вимірювання витрати всіляких рідин. Основні переваги використання ультразвукових витратомірів: низьке енергоспоживання (можливість роботи від автономних джерел живлення), відсутність виступаючих в потік елементів (виняток - конструкції з відбивачами), широкий діапазон вимірювань (чутливість при малих швидкостях потоку середовища), можливість вимірювання витрати не електропровідних рідин, нафтопродуктів, агресивних середовищ. Також, цікаві ультразвукові витратоміри-лічильники простотою інтеграції в різні автоматизовані системи.
Необхідно враховувати, що монтаж приладів (особливо при використанні в якості вимірювального ділянки прямолінійного ділянки існуючого трубопроводу - пряма врізка ПЕА в існуючий трубопровід) повинен проводиться в суворій відповідності з технічними вимозі експлуатаційної документації заводу-виробника, тільки при виконанні цієї умови може бути досягнута нормована точність вимірювання середнього об'ємної витрати і об'єму рідини.

Якщо прямолінійна ділянка трубопроводу має недостатню довжину для установки первинного електроакустичного перетворювача згідно керівництва з монтажу, то ми рекомендуємо звернути Вашу увагу на електромагнітні витратоміри лічильники