Встановлення лічильника тепла


За час роботи компанії "Системи та Технології" був накопичений великий досвід організації вузлів обліку теплової енергії на базі різних теплолічильників. Якщо Ви замислюєтеся над встановленням лічильника тепла пропонуємо Вам звернутися до фахівців нашої компанії.

Ми здійснюємо наступні роботи:

 • встановлення квартирних лічильників тепла;
 • встановлення загальнобудинкових приладів обліку тепла;
 • встановлення приладів обліку на районних теплових станціях, котельних, теплоелектроцентралях.

У наш час, коли про економію енергоресурсів говорять все частіше і частіше, фінансова складова є пріоритетною, тому впровадження приладів обліку тепла для проведення фінансових розрахунків між споживачем і постачальником вважається важливим як ніколи раніше. У разі відсутності комерційного вузла обліку, оплата проводитиметься за розрахунковим навантаженням, що далеко не завжди є економічно вигідною. Встановлення лічильника тепла вигідно не тільки за рахунок різниці між розрахунковою та фактичною спожитої енергією, а й за рахунок відсутності втрат в магістралях теплопостачальної організації. Автоматика теплового вузла дає можливість економити за рахунок погодної корекції в осінньо-весняний період, коли температура повітря тримається близько 0 градусів. Особливо доцільно використовувати автоматику з погодної корекцією в офісних центрах, школах, дитячих садках.
Як правило, після встановлення вузла обліку тепла витрати на теплопостачання стають менше на 25 - 35%. Це викликано тим що, на практиці теплопостачальні організації використовують у своїх тарифах завищені розрахункові значення теплових навантажень через зношеність магістральних та внутрішньобудинкових мереж. Виходом з цієї ситуації є установка лічильника тепла. Для більшості підприємств і приватних осіб встановлення лічильника тепла дозволяє істотно знизити витрати на енергоносії.

Монтаж вузла обліку тепла включає в себе:

 • комплектацію матеріалами;
 • зварювальні та монтажні роботи;
 • наладку регуляторів температури, теплолічильників, систем управління насосами і т.д.

Перед встановленням загальнобудинкового теплолічильника важливо знати

Перелік документів необхідних для отримання технічної умови для приватних осіб:

 • протокол зборів мешканців будинку про прийняття рішення по установці теплолічильника;
 • заяву на ім'я начальника ЖЕКу на отримання згоди на встановлення лічильника.

Після цього ви можете отримати технічну умову, звернувшись до вашої теплопостачальної організації. Після отримання ТУ можна укладати договір з організацією, яка зможе виконати для вас роботи з проектування та монтажу вузла обліку. Важливо знати, що квартирний лічильник тепла можна встановити в будинку з горизонтальною схемою розводки. Кількість таких будинків по Україні не перевищує 6% від загального числа. Тому для більшості мешканців виходом з положення може бути установка загальнобудинкового лічильника тепла.

Лічильник тепла, його склад і конструктивні особливості

Лічильник тепла включає в себе: обчислювач, витратомір, датчик температури. Кількість витратомірів і датчиків температури залежить від місця установки. Теплолічильник може виконувати велику кількість функцій, починаючи від простих (для забезпечення обліку в квартирах) до досить складних (при забезпеченні обліку в масштабах ТЕЦ, районних теплових станцій, котелень).
Одні з основних характеристик лічильника тепла, які важливо враховувати при виборі.

Тип витратоміра у складі лічильника тепла:

 • ультразвуковий;
 • електромагнітний;
 • механічний.

Тип конструкції:

 • єдина конструкція - лічильник тепла об'єднує в собі обчислювач, лічильник води і датчик температури;
 • модульна конструкція - всі елементи мають роздільну конструкцію.

Живлення:

 • енергонезалежне - обчислювач живиться від батареї;
 • мережеве - живиться від мережі 220В або від вторинного джерела живлення (звичайно це живлення від джерела 24В);
 • комбіноване - живиться від мережі, а в разі відсутності живлення переходить на внутрішній акумулятор.

Кількість входів для підключення датчиків витрати, температури і датчиків тиску.
В залежності від об'єкта установки (джерело тепла або споживач) може мати у своєму складі різну кількість первинних перетворювачів.
Наявність інтерфейсу (можливість експлуатації в системах диспетчеризації).
Додаткові функції: спеціальні функції, якими може комплектуватися теплолічильник при спеціальному виконанні.

Установка лічильника тепла при типових вимірювальних схемах

Варіант установки і конфігурація теплолічильника безпосередньо залежить від системи опалення та ГВП застосовуваної на об'єкті. Нижче ми наведемо варіанти найпоширеніших їх них.

Схема вузла обліку споживача для системи опалення без відбору теплоносія з одним перетворювачем витрати. У схемі задіяні один канал витрати і два канали температури. Тиск у системі задається програмно.

Схема вузла обліку споживача для системи опалення без відбору теплоносія з двома лічильниками води. У схемі задіяні два канали витрат і два канали температури. Тиск у системі задається програмно. Встановлення  лічильника тепла, при даній вимірювальній схемі, найбільш затребувана серед замовників.

Схема вузла обліку споживача для системи опалення без відбору теплоносія і неціркуляціонной системи ГВП при договірному значенні температури холодної води. Тиск у системі задається програмно.

Схема вузла обліку споживача для системи опалення з відбором теплоносія при договірному значенні температури холодної води. Тиск у системі задається програмно.

Схема вузла обліку споживача для системи опалення з відбором теплоносія і вимірюванням температури холодної води. Тиск у системі задається програмно.

Схема вузла обліку на теплоджерела при договірному значенні температури холодної води. Тиск у системі задається програмно.

Схема вузла обліку мас в трьох трубопроводах. Тиск у системі задається програмно.


Схема вузла обліку споживача для системи опалення з відбором теплоносія і неціркуляціонной системи ГВП з окремим обліком в системі ГВП при договірному значенні температури холодної води. Тиск у системі задається програмно.

 Встановлення лічильника тепла. Фото з об'єктів

Тепловий пункт до реконструкції   Тепловий пункт до реконструкції
Тепловий пункт до реконструкції                                 Тепловий пункт до реконструкції
     
Тепловий пункт після реконструкції   Тепловий пункт після реконструкції
Тепловий пункт після реконструкції   Тепловий пункт після реконструкції