Механічний лічильник води. Його види і принцип роботи


 Принцип роботиМеханічний лічильник води механічного лічильника води (тахометричного) полягає в роботі рахункового механізму приладу. Під впливом води крильчасте колесо приводить у рух шестерні лічильного механізму. Як результат на приладі можна бачити, як шестерня переміщує розряди рахункового блоку. Лічильний механізм може перебувати у воді, вона є мастилом для рухомих елементів. Прилад, механізм якого не заповнений водою називається сухохідом і мокрохідом якщо частково заповнений. Мокроходи, зважаючи на конструктивні особливості, не можна використовувати при температурі навколишнього середовища не нижче + 5 ° С. Так само ці прилади вкрай чутливі до якості води.
Механічні лічильники можуть бути забезпечені імпульсним виходом, що дає можливість використовувати їх з іншим обладнанням (наприклад з лічильником тепла).

Механічні лічильники води підрозділяються на кілька видів

Одноструменеві механічні лічильники

Виходячи з назви, в одноструменеві лічильнику крильчасте колесо приводитися в дію єдиним потоком води. Обертання крильчатки передається на рахунковий механізм через магнітну муфту. Лічильний механізм сухохідного лічильника захищений від впливу води, що забезпечує довготривалу стабільність вимірювань. На малих витратах прилади з магнітною муфтою мають меншу чутливість в порівнянні з приладами, де застосовується прямий привід.
Переваги: антимагнітних захист лічильника води.

Багатоструменеві механічні лічильники

На відміну від одноструменевих лічильників крильчасте колесо приводиться в рух декількома струменями води. Багатоструменеві лічильники води, у порівнянні з одноструменевими, мають більш високі метрологічні характеристики. За рахунок наявності формувача струменя потоку трохи програє в габаритах одноструменевим.
Переваги: висока точність, надійна конструкція, простота в обслуговуванні.

Турбінні механічні лічильники

Основна відмінність в тому, що крильчасте колесо знаходиться на одній осі з трубопроводом. Дана конструкція не дозволяє випускати прилади малих діаметрів (не менше DN50). При цьому турбінні лічильники можуть пропускати через себе великі обсяги води, що дає можливість використовувати їх в промисловості.

Дізнайтеся більше і про інших приладах таких як:

  • електромагнітні витратоміри - лічильники;
  • ультразвукові витратоміри - лічильники.