Квартирні лічильники тепла і їх установка


Досить часто після чергової оплати за комунальні послуги люди відчувають, що їх обдурили, причому це особливо відчувається взимку, коли включають у всіх будинках опалення. У деяких квартирах і будинках доводиться мерзнути, тому одержуваного тепла недостатньо для прогріву всієї квартири, в деяких навпаки - відчиняти вікна, щоб випустити тепло, обігріваючи, таким чином, вулицю. Ці два різних приклади показують, що централізована система опалення не універсальна, а оплата за неї часто несправедлива, не відповідає реальності.
Особливо неприємним стає той факт, коли деякі приміщення в квартирі не повинні опалюватися, але їх площа входить в ту загальну сумарну, від якої вираховується розмір оплати за опалення.
Якщо ж розглядати сам розрахунок за опалення квартири, то в даному випадку він ведеться по розрахунковим нормам, показаннями загальнобудинкового теплолічильника або ж за показаннями газового лічильника, якщо в будинку є своя газова котельня. У такому разі оплата не враховує фактичне теплове споживання в певній квартирі. Не враховують також і такі моменти, як:

  • наскільки була збільшена площа за рахунок перепланування;
  • установка додаткових радіаторів або робота «теплої» підлоги зав'язаної з загальною системою опалення.

Всі вищеперелічені моменти говорять про те, що найчастіше оплата за тепло не завжди відповідає дійсності.
Для того, кому цікаво, за що здійснюється оплата, хто хоче оплачувати лише те тепло, яке він спожив, для тих хто хоче підтримувати комфортну для себе температуру в приміщенні, зможуть допомогти квартирні лічильники тепла. Такий лічильник допоможе контролювати, скільки саме ви споживаєте тепла, а так само раціонально його використовувати. Причому сама установка квартирних лічильників тепла не призводить до потепління або ж навпаки до похолодання в квартирі. Максимальну вигоду можуть одержати тільки ті, хто розглядає установку лічильника тепла як фінальний етап, пов'язаний з економією коштів витрачених на тепло. Наприклад:

  • заміна старих віконних рам на сучасні з енергозберігаючими склопакетами;
  • утеплення зовнішніх стін;
  • установка регуляторів температури на батареї.

Допомога в цьому питанні можуть спеціалізовані організації, фахівці яких зможуть допомогти Вам у вирішенні даної задачі з метою отримання максимальної вигоди.
Якщо ж ви хочете самі розібратися в тонкощах пов'язаних з установкою квартирного лічильника тепла, то матеріал викладений далі іменного для Вас.

Варіанти будинкової розводки системи опалення

Однотрубна схема з вертикальною розводкою      Двотрубна схема з вертикальною розводкою        Однотрубна схема з горизонтальною розводкою
однотрубна схема з вертикальною розводкою   двотрубна схема з вертикальною розводкою   однотрубна схема з горизонтальною розводкою
         

 Для початку давайте розглянемо основні схеми теплової розводки у багатоквартирних будинках:

  • однотрубна схема з вертикальною розводкою. У даному випадку необхідна установка одного лічильника на стояк і установка датчика температури на кожний з радіаторів. Дану схему роботи може забезпечити далеко не кожен теплосчетічік;
  • двотрубна схема з вертикальною розводкою. У даному випадку необхідна установка лічильника і датчика температури на кожної з батарей. В результаті для отримання загальної цифри необхідно підсумовувати всі показання;
  • однотрубна схема з горизонтальний розводкою. Для даної схеми досить одного теплолічильника.

У перших двох схемах зазвичай зупиняються на установці загальнобудинкового лічильника. Якщо ж у вашому будинку використовується третя схема, то встановлення квартирного лічильника буде для вас найбільш вигідним.
Квартирні лічильники тепла - типи застосовуваних водомірів у їх складі
В якості первинних перетворювачів використаних для вимірювання об'єму пройденої рідини застосовуються тахометричні (механічні) або ультразвукові прилади обліку.

Квартирний лічильник тепла механічний Pollucom E

Квартирний лічильник тепла механічний Pollucom E

Механічний лічильник є найпростішим приладом у даній області. Їх принцип роботи полягає в тому, що вони перетворюють поступальний рух рідини в обертальний рух вимірювальних частин приладу. Складається такий теплосчетічік з теплообчислювача, пари датчиків температури і крильчатого водолічильника. За вартістю тахометричні теплолічильники є найдешевшими.

Квартирний лічильник тепла ультразвуковий Ultraheat 2WR6

Квартирний лічильник тепла ультразвуковий Ultraheat 2WR6

Ультразвуковий лічильник заснований на методі, ідея якого полягає, у вимірі різниці часів проходження ультразвукових коливань по потоку і проти потоку вимірюваного середовища. Для роботи цього водолічильника необхідне джерело живлення, зазвичай в якості такого джерела застосовується літієва батарея, заряду якої вистачає на 6 - 10 років безперервної роботи.

Вартість установки теплових лічильників і можливості економії у деяких випадках

Найбільша економія від використання теплових лічильників можлива лише в тому випадку, якщо подібний прилад буде встановлений в квартирі. Причому залежно від того, який вид розводки здійснений в тому чи іншому будинку, вартість на установку подібного обладнання може розрізнятися.
Адже якщо в будинку горизонтальний варіант розводки труб, то встановлюється лише один квартирний лічильник тепла. У такому разі всі опалювальні прилади приєднані послідовно, тобто теплоносій обходить кожен з них по черзі і лише потім повертається в магістраль.
Але велика кількість будинків має вертикальну розводку труб, коли одна квартира може опалюватися за допомогою декількох стояків. Тому в даному випадку доводиться встановлювати не один лічильник, а декілька, на кожен з радіаторів.
Але є і рішення подібної проблеми, яке полягає у використанні спеціальних розподільників витрат на теплову енергію. У будівлі на вводі теплопостачання встановлюють тепловий лічильник, а кожен радіатор забезпечується індивідуальним розподільником тепла. Існую моделі, які мають радіопередавачі або навіть інтерфейси з управління провідним зв'язком, що дає можливість підключати кожен такий прилад в загальну систему з зчитування даних. Завдяки цьому здійснюється моніторинг всієї теплової енергії, розподіляється по будинку.
Такі розподільники являють собою електронний прилад, який міряє температуру радіатора і обігріваємой кімнати. За допомогою отриманих даних вираховується частка споживання тепла, виділеної на весь будинок. Не дивлячись на те, що розподільники встановлюються на кожен радіатор в квартирі, сумарна вартість за придбання та установку такого обладнання набагато нижче, ніж, якби таким же чином встановлювалися теплові лічильники.
Але використання подібного рішення дійсно вигідно лише в тому випадку, коли відбувається підрахунок тепла у кожній квартирі будинку. Якщо ж це неможливо, то доводиться встановлювати в індивідуальному порядку теплові лічильники.
Тому, при бажанні контролювати споживання тепла в квартирі в залежності від типу системи, підбирається більш зручний і вигідний варіант установки обладнання.

Етапи встановлення лічильника тепла

Для встановлення квартирного лічильника тепла необхідно наступне:

  • у балансоутримувача будинку або ж у теплопостачальної організації отримати технічні умови (ТУ), які пред'являються на установку теплового лічильника. Порядок отримання ТУ у кожному місті може відрізнятися;
  • здійснюється розробка проекту організацією яка має ліцензію на даний вид діяльності згідно виданих технічних умов;
  • виконується монтаж лічильника, причому на цьому етапі необхідно дотримуватися розробленого раніше проекту;
  • укладається договір з тим, хто постачає теплову енергію у будинок, про теплопостачання, про саму оплату за спожиту енергію, яка вираховується відносно показникам з самого лічильника.

Висновок

Для того щоб почати оплату за опалення по лічильнику, необхідно укласти договір з обслуговуючою організацією (ЖЕК, ОСББ). Саме у ньому буде міститися інформація про те, що з цього моменту господар квартири буде оплачувати Одержуване тепло за показаннями встановленого лічильника.
Звертайтеся до наших фахівців, і ми відповімо на ваші запитання, які не були розглянуті у цій статті.